Unlock The Power

of Video Marketing

6 grudnia 2018, Sound Garden Hotel, ul. Żwirki i Wigury 18, Warszawa

IAB HowTo: Unlock The Power of Video Marketing

U

Dowiesz się

kiedy, jak i dlaczego wideo działa na użytkownika

Zobaczysz

najciekawsze kampanie, niestandardowe formaty i rozwiązania reklamowe

Poznasz

dane z rynku reklamy wideo online oraz TV

Nauczysz się

co zrobić by twoja reklama była zauważalna

O IAB HowTo

IAB HowTo to cykl konferencji zainicjowanych przez przedstawicieli Grup Roboczych działających przy IAB Polska.

To jedyne takie wydarzenia tworzone, organizowane i prowadzone przez najlepszych branżowych ekspertów, którzy na co dzień – również w ramach działalności w IAB Polska – zajmują się kształtowaniem polskiego rynku digital.

Dla kogo?

Na konferencję IAB HowTo: Unlock The Power of Video Marketing zapraszamy marketerów i planerów – specjalistów i managerów, którzy z reklamą wideo online mają do czynienia na co dzień, jak i okazjonalnie. Zapraszamy wszystkich którzy chcą wraz z nami poserfować na fali sukcesu reklamy wideo online. Zabierzemy Was w podróż po wzburzonych VODach instreamu. Pokażemy jakie reklamy to potencjalna wyspa skarbów, a które to niebezpieczne rafy. Zabierzemy Was w wyjątkową podróż po trendach i rozwiązaniach! Odbierz swój gwiazdkowy prezent już dziś i kup bilet na konferencję.

Pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Agenda

08:45-09:30

Powitalna kawa / rejestracja

09:30-09:40

Otwarcie i wprowadzenie do konferencji

Dominik Dębski

Media Impact

Reklama Video na fali wzrostów. Poznajcie marketera i pomóżcie mu wybrać właściwie.

09:40-10:00

Synergia ekranów – czy jest receptą na sukces? – Premiera badania „TV + WWW razem lepiej” na danie główne, na deser dane polskiego rynku Viewability.

Paweł Kolenda

IAB Polska

Rafał Jung

Grupa Audio Video IAB

Jak na przełomie ostatnich kilku lat zmienia się podejście użytkowników do wieloplatformowości. Czy synergia ekranów to już konieczność czy tylko kwestia wyboru. Zaprezentujemy wyniki najnowszego badania oraz porównamy je z latami ubiegłymi.

10:05-10:25

Podróże użytkownika – konsumpcja VOD na wielu platformach.

Krzysztof Caliński

Cyfrowy Polsat

Z prezentacji dowiecie się jak działa wieloplatformowość oraz jak użytkownicy podróżują pomiędzy różnymi urządzeniami. Przedstawimy dane na temat konsumpcji treści VOD na poszczególnych platformach. Pokażemy także case study wdrożenia platformy IPLA na Android TV oraz wynikające z niego możliwości dla produktu wideo.

10:30-10:50

Jak skutecznie „warzyć” content dla marki: case „18:45 Czas na zasady”.

Michał Wojak

Media Impact

Alicja Popiel

Media Impact

Na bazie case study programu internetowego „18:45 Czas na zasady” pokażemy jak tworzyć efektywną komunikację dla marki i zdradzimy jakich zasad się trzymać, by osiągnąć zamierzone cele.

10:55-11:15

Blaski i cienie – czyli Video Online okiem marketera.

Bartłomiej Łubieński

Kompania Piwowarska

Karol Kuriata

Zenith

Co sprawia że firmy już teraz przeznaczają około 15% budżetów reklamowych online właśnie na wideo? Dlaczego marketerzy tak chętnie inwestują w te formaty? Jakie mają oczekiwania wobec tego kanału? Oraz czy są one spełniane? Co działa na plus, a co zniechęca? Jaką rolę w całości procesu pełni agencja mediowa i jak może pomóc w realizowaniu celów klienta?
Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy podczas wystąpienia.

11:15-11:35

Przerwa kawowa

11:35-11:55

Premium kontent, czyli jak stacje telewizyjne korzystają ze swoich atutów w internecie.

Maciej Gozdowski

TVN

Jeszcze niedawno mówiło się, że „internet zabije telewizje”. Póki co ma się ona dobrze, co więcej doskonale odnajduje się w nowej rzeczywistości cyfrowej.
W prezentacji przygotowanej wspólnie przez trzy serwisy VOD należące do największych polskich nadawców pokażemy rynek internetowego wideo z perspektywy telewizyjnej. W jaki sposób formaty telewizyjne sprawdzają się w internecie? Jak internet wspiera kanały telewizyjne i wice wersa? Jaka jest specyfika treści telewizyjnych oraz jak są one konsumowane w internecie?

12:00-12:20

Creative Playbook
– Make your video shine!

Marek Kemnitz

Teads

Jak zwiększyć efektywność reklamy video w Internecie? Sposoby wykorzystania materiałów, które zrealizują każdy cel Twojej kampanii.

12:25-12:45

Najmłodsi internauci a video online – co dziś mówią konsumenci jutra?

Tomasz Bruss

Mediafarm

W prezentacji pokażemy wnioski ze zrealizowanych przez MediaFarm w ostatnich latach badań zachowań dzieci w środowisku multi-screenowym oraz z najnowszego badania dedykowanego video. Pomogą one lepiej adresować przekazy skierowane do dzieci i skuteczniej konstruować narzędzia reklamy video online.

12:50-13:10

“Moments of your daily life”. Jak wykorzystać siłę native video na platformach socialowych.

Sylwia Chada

Httpool Polska
Na prezentacji przedstawię podstawowe zasady intergarcji treści wideo na wybranych platformach socialowych. Dowiecie się jak stworzyć kampanię, ktora wpisując się natywnie w platforme, zainteresuje odbiorcę i przyniesie Wam porządane efekty marketingowe.

13:10-14:00

Lunch

14:00-14:20

Wszyscy chcemy więcej video – niestandardowe możliwości wykorzystania video w kampaniach marketingowych.

Michał Szczur

Mindshare Polska

Adrian Nawrocki

Mindshare Polska

Marta Sułkiewicz

Gemius

Więcej video chcą zarówno reklamodawcy jak i konsumenci. Taka sytuacja jest rzadko spotykana na rynku mediowym i skutkuje inwestycjom w nowe możliwości stosowania video w internecie. Opowiemy m.in. o metodologii docierania do segmentu Ligth TV Viewers w internecie. Pokażemy także case study z kampanii Magnuma, w której połączyliśmy video 360 oraz real time marketing.

14:25-14:45

We’re in the era of digital video, and it’s a mess.

Kamil Rutkowski

Agora

W prezentacji postaramy się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego przestrzeń wideo w internecie jest tak różnorodna? Przeanalizujemy przyczyny dla których użytkownicy często się w niej gubią, a finalnie spróbujemy się w niej wspólnie odnaleźć i pokazać jak można zarobić pieniądze na wideo online.

14:50-15:10

Youtube i Facebook kontra (?) portale horyzontalne. Co się ogląda, gdzie się ogląda i jak się ogląda wideo na Youtube, Facebooku i w portalach horyzontalnych – podobieństwa, różnice, punkty styczne.

Marcin Kozera

Wirtualna Polska Media

Opowiemy, jakie treści wideo są konsumowane w ramach Facebooka i Youtube’a. Zastanowimy się, czy na linii Youtube/Facebook – portale horyzontalne (na przykładzie WP) są punkty styczne w obszarze wideo, a jeśli tak, to gdzie. Przeanalizujemy również sposób adaptacji portali horyzontalnych do rosnącej konsumpcji treści wideo na przykładzie ostatnich zmian na SG WP (uwzględniających lepszą ekspozycję wideo). Wskażemy kierunki rozwoju dla segmentu wideo.

15:15-15:35

Dlaczego zagadnienia związane z viewability są kluczowe dla reklam wideo?

Marta Sułkiewicz

Gemius

Michał Szczur

Mindshare Polska

Reklamy wideo online to inwestycja w droższą powierzchnię reklamową i wyższe koszty produkcji. To także przenoszenie budżetów z telewizji do online’u, który oferuje ogrom formatów wideo wykraczając poza prosty świat telewizyjnych 15stek, 30stek, sponsoringów i product placementow. Nic dziwnego że statystyki takie jak czasy obejrzeń, pełne obejrzenia (VCR) czy wreszcie podstawowy standard viewability (2 sekundy i 50% powierzchni w polu widzenia) są niezwykle potrzebne do analizy efektywności kampanii i budzą wiele emocji po stronie wydawców i marketerów.

Podczas wystąpienia przybliżymy tezy najgorętszych rynkowych dyskusji, obalimy kilka mitów i przytoczymy sporo badań o wpływie statystyk widzialności na realizacje celów kampanii.

15:40

Zakończenie

Prelegenci

Dominik Dębski

Pasjonat Digital, manager z piętnastoletnim doświadczeniem w obszarze marketingu i reklamy. Ekspert IAB. Z zamiłowaniem do strategii marketingowej, performance, e-commerce i wideo. Specjalista w digitalizacji i zarządzaniu produktem.

Paweł Kolenda

Dyrektor ds. badań IAB Polska, jest z wykształcenia filozofem, który karierę w branży badawczej zaczął ponad 20 lat temu. W IAB Polska pracuje od 2010 roku, a jego specjalizacją są badania dotyczące wydatków reklamowych, efektywności reklam oraz zachowań konsumenckich. Jest przewodniczącym Grupy Roboczej Badania w IAB Polska oraz wiceprzewodniczącym Komitetu Badawczego w strukturach IAB Europe. Sprawuje także funkcję moderatora zespołu nadzorującego cykliczne badanie IAB/PwC AdEx – standardu rynkowego w zakresie mierzenia wydatków na reklamę internetową. Jest autorem licznych publikacji oraz prelegentem na wielu branżowych konferencjach z zakresu badań i marketingu online. W trakcie swojej kariery zawodowej przygotował ponad 500 projektów badawczych, głównie dla branży telekomunikacyjnej, finansowej, mediowej oraz sektorów FMCG.

Rafał Jung

Ekspert w obszarze reklamy wideo online. Szef Grupy Audio Video w IAB Polska współodpowiedzialny za kreowanie standardów reklamy wideo online w Polsce. Autor pytań dla certyfikacji DIMAQ, poradnika reklamy wideo online oraz wielu artykułów.

Krzysztof Caliński

Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju Wideo Online, Cyfrowy Polsat. Z branżą VOD związany od 2008 roku. W Cyfrowym Polsacie kieruje zespołem odpowiedzialnym za rozwój produktów online opartych o wideo. Baczny obserwator wpływu nowych technologii na nasze codzienne życie. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej.

Michał Wojak

Jest odpowiedzialny za kompleksowe działania operacyjne i sprzedaż programu Onet Rano, a także rozwój komercyjny formatów wokół głównego brandu. W branży medialnej pracuje od ponad czternastu lat. W grupie Onet-RAS od ponad dwóch. Wcześniej przez cztery lata pracował w TVN Media (m.in. jako szef zespołu redakcyjnego), a także jako dziennikarz (m.in. w nc+).

Alicja Popiel
Od 11 lat związana z branżą reklamową w zakresie przygotowania strategii, koncepcji i realizacji działań niestandardowych opartych o content marketing. Uczestniczy w kreowaniu nowych rozwiązań natywnych w ramach portfolio Ringier Axel Springer Polska. Absolwentka Komunikacji i Public Relations oraz Marketingu i Reklamy. Posiadaczka certyfikatu Dimaq Professional
Michał Szczur
Z domem mediowym Mindshare związany od 8 lat, aktualnie na stanowisku Digital Activation Manager. Doświadczenie w prowadzeniu kampanii internetowych gromadził realizując projekty komunikacyjne m.in. dla BRE Bank/mBank, Ubisoft, NIKE, LG, IBM, Heinz, Discovery Channel. Laureat konkursów branżowych Effie, Golden Arrow i InnovationAd.
Adrian Nawrocki
W branży mediowej od 4 lat. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. dla Loreal’a i Mercedesa. Aktualnie zajmuje się planowaniem kampanii digitalowych dla szeregu marek z portfolio Unilevera.
Marta Sułkiewicz

Ekspert marketingu online z ponad 15-letnim doświadczeniem. W Gemiusie od 2015 r. Jako szef sprzedaży globalnej odpowiada za budowanie i realizację międzynarodowej strategii sprzedaży i marketingu firmy. Wcześniej zajmowała się rozwojem usług skierowanych do
reklamodawców z regionu EMEA i zarządzała rozwojem badania gemiusAdReal – badania pozwalającego na monitorowanie strategii reklamowej konkurencji w świecie online. Przewodnicząca Grupy Roboczej IAB Brand Safety oraz członek Rady Programowej Raportu Strategicznego.

Maciej Gozdowski
W 2015 roku dołączył do TVN (część Discovery) na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Player.pl (usługa OTT). W trakcie pracy w TVN stworzył Player.pl.
Przed dołączeniem do TVN pracował przez prawie 15 lat w różnych spółkach związanych z płatną telewizją, m.in. Cyfrowy Polsat, Platforma N, NC+, gdzie był odpowiedzialny za budżet przychodowy oraz wyniki sprzedaży bezpośredniej, oferty post i pre-paid.
Tomasz Bruss
Tomasz Bruss: pasjonat video z 20-letnim doświadczeniem w branży reklamy. Założyciel i CEO MediaFarm. Skoncentrowany na strategii i monetyzacji mediów. Doświadczenie zbierał początkowo po stronie agencji mediowych, następnie telewizji, a od 2011 r tworząc i zarządzając wiodącą na rynku polskim siecią reklamy video online – MediaFarm. Espert w zakresie reklamy i treści kierowanych do dzieci.
Kamil Rutkowski
Od ponad 10 lat związany z produkcją materiałów wideo. Tworzy programy telewizyjne, spoty reklamowe, relacje live i materiały dedykowane mediom społecznościowym. Pracował dla takich marek jak Biedronka, Orlen, LPP, Pernod Ricard. Od 2015 roku związany z portalem Gazeta.pl, gdzie współtworzy dziesiątki formatów internetowych, między innymi pierwsze w Polsce mediowe produkty wideo dedykowane mediom społecznościowym (Wideonews/Now i Haps), publicystykę sportową i publicystyczno-satyryczny late show Make Poland Great Again. Obecnie jako dyrektor kreatywny wideo odpowiada za tworzenie materiałów, którymi widzowie chcą dzielić się z innymi.
Sylwia Chada

Dyrektor zarządzająca Httpool Polska

Związana z rynkiem reklamy od ponad 20 lat. Swoją karierę rozpoczynała w domach mediowych OMD, Starcom oraz Lowe Media. Następnie pracowała jako dyrektor sprzedaży w Polskapresse oraz Bauer Media.

Marcin Kozera
Product Owner Video, Grupa Wirtualna Polska
Przygodę z mediami zaczynał od stanowisk redaktorskich, dziennikarskich oraz wydawniczych w TVP (przez chwilę też w Sport.pl). Później długo prowadził projekty digitalowe w Telewizji Polskiej. Aktualnie uczy się jak ugryźć temat wideo od trochę innej strony – nie tylko treści, ale również technologii i biznesu.
Bartłomiej Łubieński

Media&Digital Manager

Ekspert komunikacyjny z blisko ośmioletnim doświadczeniem. Zaczynał od pracy w domu mediowym OMD (offline + online), obecnie odpowiedzialny za strategie mediowe portfela marek Kompanii Piwowarskiej.

Karol Kuriata

Digital Expert w agencji mediowej Zenith

Ponad 5 letnie doświadczenie w digitalowej komunikacji marek z sektora FMCG zbudował pracując dla takich marketerów jak m.in. Kompania Piwowarska, Nestle, Storck czy Frosta. W codziennej pracy spełnia wymagania klientów tak, żeby dostarczać lepsze doświadczenia konsumentów z markami.

Marek Kemnitz

W Teads TV – Marek Kemnitz, jako Key Account Manager odpowiada za budowanie relacji z kluczowymi Klientami w obszarze reklamy video oraz rozwoju operacji programatic Teads w Polsce. Wiedzę zdobywał w takich firmach jak Sociomantic Labs, gdzie jako Sales Director CEE odpowiadał za pozyskiwanie kluczowych klientów w Europie Środkowo-Wschodniej oraz promocję rozwiązań programmatic m.in. w Polsce, Rumunii, Bułgarii czy na Węgrzech. Wcześniej pracował jako key account manager w RTB House, gdzie pozyskiwał klientów strategicznych na rynku polskim i niemieckim. Wcześniej związany był z firmą ClickAd, w której zajmował stanowisko performance media managera. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

CENNIK

Posiadacze aktualnych certyfikatów DIMAQ otrzymują dodatkowo rabat -100 zł netto

Zakupy grupowe:

Monika Szybowska, Dyrektor Sprzedaży, e-mail: m.szybowska@iab.org.pl, tel. 784 047 485

Sponsorzy

Partnerzy medialni

Akredytacja

Serwis stworzony przez red-studio.eu